روشهای ازدیاد و نشر دستگاه لیزر شاهپسند :

روشهای ازدیاد و نشر شاهپسند :

انتشار با بذر : از طریق بذر قابل نشر است اما نهال های آن مشابه به پایه مادری نمی‌شوند به همین یاد این رویه چندان متداول نیست .

انتشار با قلمه : استعمال از قلمه در فصل‌تابستان یا اوایل . ارتفاع قلمه نزدیک به 20 – 15 سانیتمتر و دارای حداقل سه برگ و یا سه گره ( محل اتصال برگ به ساقه را گره می نامند . ) , یکی از از روش های مرسوم تکثیر شاهپسند می‌باشد .

خوابانیدن شاخه : همگانی نمی‌باشد .

پیوند زدن : مرسوم وجود ندارد .

نیاز های نوری :

احتیاج به آفتاب کامل یا این که حداقل 6 تا 5 ساعت نور و روشنایی بی واسطه آفتاب داراست . در نیم سایه به خیر دستگاه لیزر نمی دهد .

دما و آب و هوای ایده آل :

همان گونه که پیشتر گفتیم گرمای هوا را به خوبی تحمل می کند و مشکلی با هوای گرم ندارد . البته در هوای مضاعف گرم علی الخصوص در شرایطی که با کم آبی خاک هم مواجه شود هرچند از بین نمی رود اما دستگاه لیزر دهی آن کاهش می‌یابد . همچنین سرمای هوا را حداقل تا 10 درجه تحمل می نماید . هر قدر که به چنین دمایی نزدیک شویم از رشد و دستگاه لیزر دهی گیاه کاسته می شود . کولاک های شدید سبب ساز خشک شدن ریشه های این گیاه یک‌سری ساله می‌شود .

کاربردها :

تحت عنوان گیاهی زینتی در بین باغبانان از محبوبیت متعددی برخوردار شده‌است . شیره‌ای که از برگ‌ های پادشاه پسند درختچه‌ ای بیرون می شود دارنده مشخصات درمانی است . پاد شاه پسند یکی‌از گونه‌ های جذب کننده پروانه ها است و در ایالات متحده از آن در دستگاه لیزر شن پروانه‌ ها منفعت می‌شود .

در بخشها گرمسیری از آن به عنوان پرچین هم منفعت می گردد .

دستگاه لیزر شاهپسند
دستگاه لیزر
خاصیت دارویی و درمانی :
دستگاه لیزر
سلطان پسند در قدیم به اسم گیاه صلیب &# iranrotec.ir of the Cross ) دارای اسم و رسم بوده است چون این اعتقاد و باور موجود هست كه آن را روی زخم های حضرت مسیح ریختند و خون ریزی آن انقطاع شد .
دستگاه لیزر
عصاره این گیاه گس و تلخ در بهبود آنفولا‌نزا موثر است . این گیاه خلط آور برای معالجه بیماری های پوستی نیز مفید است .

دستگاه لیزر
در کتاب های طب گیاهی برای انواع حزن ‌های عصبی , سرفه , بی خوابی و حالات هراس و تب پیشنهاد شده‌است . این گیاه حاوی ماده درمانی قابل قبولی برای مورد ها اسپاسم و ضد تب است و در موارد اختلالات هاضمه و نفخ , هیچ چیز خوبتر از فرمانروا دستگاه لیزر پسند آمریکایی جنوبی وجود ندارد .

سرشاخه های سبز دستگاه لیزر شاه پسند وحشی کاربرد دارویی دارااست .

مصرف بیش تر از ح دستگاه لیزر د این گیاه ضربان قلب را قلیل می نماید و باعث تحریک روده ها و رحم میشود . بنابراین اضطراری است کسانی که غم قلبی دارند و یا این که خانم های آبستن باید در تناول کردن آن احتیاط کنند .

طریقه مصرف : دستگاه لیزر

دم کرده : یک قا دستگاه لیزر شق چایخوری برگ های خشک شده این گیاه را در یک فنجان آب جوش ریخته و برای بازه زمانی ۱۰دقیقه دم کنید آن‌گاه صاف کرده و به مقدار یک فنجان سه توشه درطول روز بنوشید .

جوشانده : مقدا دستگاه لیزر ر ۴۰ تا ۵۰ گرم از برگ های خشک شده این گیاه را در یک لیتر آب جوش ریخته و بگذارید به مدت ۵ دقیقه به آرامی بجوشد آنگاه آن را صاف کرده و مصرف نمایید .

اسانس : عصا دستگاه لیزر ره شاه پسند قوی خیس از تنطور هست و از برخی داروخانه ها می توان آن را خریداری کرد . اندازه مصرف آن یک تا دو قطره در یک لیوان آب است .

کود دهی : دستگاه لیزر

خوب تر است یک بار در ابتدای فصل بهار و درجه دوم در اولِ تابستان با کودی بدون نقص با فرمول 10 – 10 – 10 این گیاه را کود دهید .

کوددهی بیش تر از مقدار سبب به پرورش برگها و ساقه و کاهش دستگاه لیزر دهی آن می‌شود .